• عمرانی
  • مجموعه: طبیعت
  • توضیحات: دیوار حاج ناصر زنگی بعد از عقب نشینی
  • ساختمان دهیاری بیجی کلا
  • مجموعه: طبیعت
خلاصه عملکرد دهیاری در سال 94 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط سید محمد حسینی   
چهارشنبه, 18 فروردین 1395 ساعت 10:45
با توجه به اینکه یکی از وظائف دهیاریها ؛ارائه گزارش عملکرد  دهیاری به عموم مردم هر روستا می باشد؛ بنابراین سعی شده است خلاصه ای از فعالیتهای دهیاری بیجی کلا که در سال 1394 در زمینه های مختلف صورت گرفته از طریق سایت اینترنتی دهیاری بیجی کلا به رویت مراجعه کنندگان به این سایت برسد.
1- احداث سرویس بهداشتی و ساماندهی وضعیّت برق و روشنایی آرامگاه بالا محله با حمایت مالی خیّرین به مبلغ 13/000/000 تومان.

2-برگزاری کشتی سنتی لوچو (جام رمضان) با هزینه ای به مبلغ حدود 9/500/000 تومان که 50 درصد از این هزینه ها به نیت خیر توسط خیرین و تماشا چیان پرداخت شده است.3- توسعه پل روی رودخانه محل رود جهت عریضتر شدن پل قدیمی به منظور سهولت در عبور و مرور خودروها.


4- پوشش قسمتی از سقف پروژه نیمه کاره سالن ورزشی با خرید 1262 متر مربع ورق طرح ذوزنقه؛فوم و توری به منظور پوشش حدود 860 متر از سقف سالن ورزشی با هزینه ای به مبلغ حدود 20/000/000 میلیون تومان


5-عقب نشینی دیوار آقای حاج علی اکبر رمضانی و میر محمد علی (سیدجمال) حسینی فرزند مرحوم  میر رجب و جابجایی نهر آب زراعی جنب این دیوار با هزینه ای به مبلغ حدود 6/500/000 تومان6- تعمیرات روشنایی معابر در چهار مرحله و مجموعاً با هزینه ای حدود 3/000/000 تومان.

7- پی گیری در خصوص مرتفع نمودن ضعف ولتاژ برق کوچه های لاله 3 و 4 که انشاء اله عنقریب هفتمین ترانس برق روستا؛ جهت تقویت ولتاژ برق این منطقه به شبکه برق روستا افزوده می شود.

8- حضور برنامه ریزی شده در محل کار به منظور پاسخگویی به نیاز مراجعین محترم در زمینه امور اداری که در این راستا حدود 500 نامه بنا به درخواست مراجعه کنندگان به ادارات؛نهادها؛بانکها و سازمانهای مختلف از سوی دهیاری ارسال شده است.
9- پی گیری در خصوص تهیه  ده ها هزار لیتر سوخت کشاورزی(گازوییل و نفت سفید)در زمان کاشت؛داشت و برداشت برنج  و توزیع آن بین کشاورزان زحمت کش.


10- پی گیری در خصوص صدور سند مالکیت و انجام امور مربوط به آن از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره اوقاف و امور خیریه بابل ؛ لازم است نتایج این پی گیریها به صورت حضوری در جلسات عمومی که برگزار می شود خدمت اهالی ومتقاضیان گزارش داده شود.

11- تهیه بیش از 1/000 اصله نهال صنوبر و اکالیپتوس و کاشت آن بر روی دیواره آببندان محل.

12-پی گیری در خصوص به هنگام سازی کد پستی(تعریف کد پستی برای املاک فاقد کد پستی) و انشاء اله ساخت و نصب پلاک و کدپستی برای املاک روستا در آینده ی نزدیک.


 
عملکرد دهیاری (ورزشی) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط سید محمد حسینی   
چهارشنبه, 23 اردیبهشت 1394 ساعت 09:40
عمرانی(ورزشی)

                                   
   آقای امید حسینی خیر کمک کننده به احداث سالن ورزشی دهیاری بیجی کلا
 
                                           (مقیم کشور سوئد)
با توجه به وجود جمعیّت جوان و مستعد و دسترسی آسان روستای بیجی کلا از طریق اتوبان بابل به آمل در قسمت ورودی جنوبی و  وجود جاده کمربندی رئیس آباد- پیچاکلا در قسمت ورودی شمالی؛ به نحویکه روستاهای زیادی از منطقه غرب بابل  به آسانی می توانند به روستای بیجی کلا دسترسی داشته باشند و از طرفی با عنایت به اینکه آقای امید (ابوالحسن) حسینی فرزند مرحوم حاج سید کاظم که مقیم کشور سوئد می باشد؛ قصد انجام کار خیر را در روستای بیجی کلا داشته و در این راستا با پیشنهاد دهیاری و شورای اسلامی مبنی بر کمک به احداث 
 
عمرانی(ساختمان دهیاری) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط سید محمد حسینی   
پنجشنبه, 10 اردیبهشت 1394 ساعت 08:50
                                     ساختمان دهیاری بیجی کلا

با تاسیس دهیاری و محول شدن بسیاری از کارها به این نهاد تازه تاسیس و گسترش روزافزون فعالیتهای دهیاری در بخشهای مختلف عمرانی؛ خدمات محلی؛خدمات اداری؛فرهنگی و ... دیگر یک واحد اجاره ای به ابعاد 5*3 پاسخگوی حجم بالای کار دهیاری نبوده است؛ از اینرو شورای اسلامی و دهیاری بیجی کلا به فکر تهیه ساختمانی مستقل برای دهیاری افتاده اند و با خرید زمین در سال 1385به مساحت 700 متر مربع در منطقه ای ایده آل از روستا و با کسب مجوزهای لازم ؛ در سال 1386اقدام به احداث ساختمان در دو طبقه به نحویکه طبقه همکف به مساحت 84 متر مربع جهت مصارف اداری و طبقه اول به مساحت 92 متر مربع جهت مصارف فرهنگی  پیش بینی شده نموده و طبقه همکف که به منظور مصرف اداری بوده است در حالیکه در آن سال تعداد محدودی از دهیاریهای استان مازندران دارای ساختمان مستقل بوده اند ؛ ساختمان دهیاری بیجی کلا در بهمن ماه سال 1389 به بهرداری رسیده و طبقه اول این ساختمان به دلیل نبود اعتبار کافی به جهت آغاز پروژه سالن ورزشی با پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصد متوقف می باشد.
 
عمرانی(دبستان) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط سید محمد حسینی   
پنجشنبه, 03 اردیبهشت 1394 ساعت 10:25
یکی دیگر از کارهاییکه  انجام آن از ضروریات بود نوسازی دبستان شهید محمد منتظری بیجی کلا بوده است؛
این دبستان که در سال 1346 با توجه به تخصص فنی  و مصالح آن زمان بنا گردیده به مرور زمان فرسوده شده به نحویکه در سالهای آخردر وضعیّتی خطرناک قرار گرفته و با بارش باران آب به داخل کلاسها نفوذ نموده و در برابر بادهای شدید هر آن خطر فروریختن وجود داشت و از نظر ظاهری چهره ی زیبایی از آن مشاهده نمی شده و این وضعیت نه در شان معلمانی بود که از نظر اجتماعی در جایگاه والایی قرار دارند و نه  در شان دانش آموزان عزیز این روستا که در آن به ادامه تحصیل بپردازند. از این رو
 
عملکرد دهیاری(برق) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط سید محمد حسینی   
دوشنبه, 31 فروردین 1394 ساعت 11:49
با صدور مجوز تاسیس دهیاری بیجی کلا از سوی وزرات کشور در سال 1383 و معرفی دهیار از سوی شورای اسلامی به بخشداری لاله آباد ؛ عملاً فعالیت دهیاری در اسفند 1383 آغاز و در ابتدای امر به منظور انجام وظایف معوله به دهیاری؛ تهیه مکانی به منظور پاسخگویی به نیاز مراجعین ضروری بوده است ؛ از اینرو این دهیاری با اجاره یک واحد تجاری و تهیه ملزومات اداری محل استقرار خود را به اهالی معرفی نموده و عملاً فعالیت های خود را در زمینه مسائل عمرانی؛فرهنگی ؛خدماتی؛ اجتماعی و ... آغاز نموده .
عمرانی: (برق)
 با عنایت به اینکه روستای بیجی کلا از  شهریور ماه سال1357 از نعمت برق برخوردار شده و شبکه برق روستا با توجه به نیاز آن زمان طراحی و به بهره برداری رسیده بود؛ با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و ارتقاء کیفیت زندگی در روستاها و همچنین افزایش جمعیت؛ استفاده روز افزون از  لوازم خانگی که نیاز به برق داشته اند 

 


 

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد دهیاری؟
 

پیوندها